Kombi prevoz Niš
Niš je najveći grad u jugoistočnoj Srbiji i sedište Nišavskog upravnog okruga. Na području Grada Niša je, prema popisu iz 2011, živelo 260.237 stanovnika, dok je u samom naseljenom mestu živelo 183.164 stanovnika,[1] pa je tako po broju stanovnika Niš treći grad po veličini u Srbiji (posle Beograda i Novog Sada).
Nalazi se 237 km jugoistočno od Beograda na reci Nišavi, nedaleko od njenog ušća u Južnu Moravu. Grad Niš zauzima površinu od oko 596,73 km², uključujući Nišku Banju i 68 prigradskih naselja.
Prevoz putnika Beograd Niš Beograd
Udaljenost od Niša do Beograda iznosi 237 km. Ovu distancu naši vozači pređu za oko 3 sata u jednom pravcu.
Trudimo se da pravimo 1 pauze tokom puta, a prednost kombi prevoza je i u tome što se pauza može napraviti i kada neko od putnika zatraži istu.
Prevoz kombijem od Beograda do Niša traje oko 3 sata. Putnike preuzimamo sa bilo koje adrese u Beogradu (hotel, aerodrom, autobuska stanica, železnička stanica) i vozimo do bilo koje adrese u Nišu.
Sve vožnje za Niš organizujemo svakog dana po satnici kako se dogovorimo sa putnicima.
Grad Niš je jedan veoma neobičan grad na jugu Srbije. Nalazi se u nišavskoj kotlini, na važnim saobraćajnicama i oduvek je smatran „kapijom Istoka i Zapada“. Niš je jedan od najstarijih gradova na Balkanu, a svoj povoljan geografski položaj duguje tome što se na ovom području ukršta više putnih pravaca. Vrlo često je bio osvajan i razaran, ali je zato danas moderan grad, privredni i univerzitetski centar. Ime je dobio, smatra se, po imenu reke na čijim obalama leži. Južnjački temperament, gostoljubivost i srdačnost je ono što je karakteristično za stanovnike ovog grada. Niš i njegova okolina imaju izuzetne predele koje morate posetiti ukoliko dođete u ovaj kraj.
Bogatstvo ovog grada se ogleda ne samo u prirodnim već i u antropogenim vrednostima. Ljudskom rukom su u ovom gradu nastale izuzetne građevine koje su i danas svedoci burne istorije.
Top 5 lokacija koje trebate posetiti u Nišu i okolini
1. Arheološki park Medijana, kulturno dobro od izuzetnog značaja koje potiče iz četvrtog veka naše ere. Sadrži ostatke rimske rezidencije Konstantina Velikog, rimskog cara rođenog u Nišu.
2. Spomenik na Čegru i Ćele kulu – mesto gde se odigrala Čegarska bitka u kojoj je stradao veliki broj srpskih vojnika na čelu sa vojvodom Stevanom Sinđelićem, ali i veliki broj Turaka. Ćele kula ili kula od lobanja, jedinstven spomenik na ovim prostorima, nastao nakon bitke na Čegru.
3. Niška tvrđava, koja se nalazi na obali reke Nišave, u samom centru grada i najočuvanija je turska vojna građevina. Očuvane su zidine i kapije ali i sledeći objekti unutar same tvrđave: Lapidarijum-zbirka nadgrobih spomenika, Hamam, Antička ulica, Arsenal, Bali begova džamija, Barutane, Spomenik knezu Milanu Obrenoviću, Zgrada zatvora i Zgrada istorijskog arhiva.
4. Koncentracioni logor na Crvenom krstu jedan od sačuvanih fašističkih logora u Evropi koji svedoči o stradanju srpskog, romskog i jevrejskog stanovništva, danas pretvoren u Spomen-muzej.
5. Niške crkve: crkva Sv.Trojice ili Saborni hram vredno arhitektonsko delo nastalo u vreme Turaka, crkva Sv. Pantelejmona koju je podigao Stefan Nemanja i u kojoj se 1189. sastao sa nemačkim carem Fridrihom I Barbarosom tokom krstaških pohoda, crkva Sv.Nikole, svedok burne istorije grada koja je često menjala svoju versku namenu. U neposrednoj okolini grada nalazi se manastir Svete Bogorodice u Sićevačkoj klisuri, manastir Svetog Jovana – Gornji Matejevac koji je bio stecište ustanika tokom 1841. i mnogi drugi.